Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil Regulamin

Zaawansowane

REGULAMIN

Wysłane przez Beata Szlezyngier 
Re: REGULAMIN
2009-12-05; 22:46:48
No tak ale to już kwestia etyki !A wogóle to się załamałem po opublikowaniu tzw. Listy Progresywnej pozostaje pytanie Qvo vadis endurance?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-12-05 22:56 przez młody.
Re: REGULAMIN
2009-12-06; 10:20:05
ZTobiasz Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> 1km wczesniej tez znajda sie krzaki gdzie bedzie
> mozna postac.
> Zet



A czy jest jakieś inne rozwiązanie, na to żeby na każdym rajdzie nie obserwować tłumu kręcących sie koni przed metą. Kto chce mieć dobre miejsce musi niestety tak robić. Zrobić ten odcinek przed końcem pętli oraz w P puszczać w parach i na pewno poprawi to "wygląd" tych konkursów.
Re: REGULAMIN
2009-12-06; 20:32:00
Trzeba przestac odkrywac Ameryke na nowo.Wystarczy tylko przepisac np. od Niemcow regulamin (VDD-reglement).[www.vdd-aktuell.de]
Ile lat jeszcze bedziemy sobie utrudniac zycie?
Moze przejdzmy wreszcie do endurance liefestyle?
Zet
Re: REGULAMIN
2009-12-23; 16:41:08
Mamy juz koniec grudnia a poprawionych rankingów jeszcze nie ma,nawet żadnych informacji czy ktoś,coś z tym w ogóle robi...szkoda,ze tak jest.
Pozdrawiam i przesyłam wszystkim Życzenia Świateczne.
Re: REGULAMIN
2009-12-27; 13:01:06
Rankingi zostaną zamieszczone dziś wieczorem lub jutro.

Jeżeli chodzi o regulamin to osobiście będę zgłaszał do regulaminu następujące poprawki:

1. W normach na klasy - zmiana dotyczącą wydłużenia zdobywania III klasy do dwóch lat.

Ogólnie tabelkę z licencją jeźdźców i normy na klasy widział bym tak:
Licencja W - klasy LL, L, P, N (wszystkie z prędkością maksymalną)
Licencja III - III klasa sportowa - norma 2 x P, 2 x N (czas dwa lata), prawo start w 1*
Licencja II - II klasa sportowa - norma 1 x 1*, prawo startu w 2*
Licencja I - I klasa sportowa - norma 1 x 2*, prawo startu w 3*
Może łatwo, ale jasno i w 100% zgodni z FEI.

2. W klasach LL, L, P zmienił bym punktowanie odwodnienia na 1s-5 pkt., 2s-3 pkt., więcej-0 pkt;

3. Będę wnioskował o dopisanie zdania o konieczności stosowania różnych kolorów koszulek z numerami startowymi w konkursach seniorskich i juniorsko-młodzieżowych rozgrywanych na tym samym dystansie. W wypadku braku różnych kolorów start obu konkursów należy rozgraniczyć półgodzinną przerwą. Należy to dopisać do Artykułu 11 Kategorie Wiekowe, pkt. 2.

Zaznaczam, że są to moje propozycje zmian.

pozdrawiam,

Maciek Kacprzyk



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-01-12 21:24 przez maciek.
Re: REGULAMIN
2009-12-29; 09:51:13
A z regulaminem coś idzie do przodu?
Re: REGULAMIN
2009-12-29; 22:36:56
Popieram pomysł ze zbiorczym zestawieniem wyników smiling smiley Wszystko w jednym miejscu smiling smiley
Re: REGULAMIN
2009-12-30; 11:26:31
Teraz wygląda na to,że wyniki sa dobrze cool smiley
Re: REGULAMIN
2010-02-03; 20:32:50
A czy np. z tymi odznakami specjalnymi do rajdow nie robicie sobie pod gorke???
Czy na taka specjalna do rajdow tez bedzie trzeba zdac egzamin praktyczny czy tylko teoria?? Jesli tak to co ten egzamin bedzie obejmowac???


Pozdraiwam Sebastian
Re: REGULAMIN
2010-02-04; 19:39:15
Egzamin praktyczny to przejechanie tylu rajdów, ile wymaga dana odznaka.

Te odznaki rajdowe obejmują też tych, co zdawali brązową odznakę PZJ wcześniej i startują już parę lat? Jeżeli tak, to faktycznie strasznie pod górkę się robi z tymi rajdami :/
I kiedy miałyby się odbywać egzaminy teoretyczne?
Re: REGULAMIN
2010-02-06; 23:16:27
Panie Maćku sa juz gdzies spisane pytania na ta Specjalna Odznake do rajdow???
Na na stronce PZJ ich z tego co widze nie ma;/

Iza90, z tego co wyczytalem to brazowa odznaka PZJ'tu oprawnia do startow w konkursach : L, LL, N, P i to sie chyba nie zmienilo w stosunku do poprzednich lat. A te specjalne rajdowe odznaki daja mozliwosc startowania w konkursach gwiazdkowych winking smiley

pozdraiwam Sebastian
Re: REGULAMIN
2010-02-08; 16:11:06
Odpowiadam na pytania.
Pytania będą opublikowanie po ich opracowaniu i zatwierdzeniu. Na razie sprawa odznak jest w toku, ale prawdopodobnie dobiegnie końca w tym miesiącu.
Będzie to tylko egzamin teoretyczny, część praktyczną będzie zaliczało ukończenie odpowiednich konkursów zgodnie z wymaganiami. Obowiązek zdobycia nowych odznak będzie dotyczył prawdopodobnie osób które rozpoczęły karierę w 2009 r. (taka jest propozycja).
Zachęcam osoby zainteresowane do starannego przeczytania proponowanego regulaminu, tam znajdziecie odpowiedzi na większość pytań.

pozdrawiam,

Maciek
Re: REGULAMIN
2010-02-08; 16:51:22
W styczniu odbyła się Konferencja Rajdowa, na której, niestety, nie mogłam być obecna. Mam pytanie-czy można oczekiwać, że w ciągu najbliższego półrocza ukaże się na oficjalnej stronie jakiekolwiek sprawozdanie z tego spotkania? Czy może było ono tak mało interesujące, że nie warto o nim w ogóle wspominać, dlatego zostało pominięte milczeniem? A wydawałoby się, że tego typu wydarzenie (w programie było przecież wystąpienie pana Prezesa PZJ, podsumowanie sezonu,wykład utytułowanej zawodniczki z Niemiec itd) zasługuje na jakąś wzmiankę.
I pytanie do pana Maćka Kacprzyka-czy mogę oczekiwać odpowiedzi na pytania, które zawarłam w mailu do pana?
Pozdrawiam rajdowców Beata Szlezyngier
Re: REGULAMIN
2010-02-10; 11:43:57
Ja tak odnośnie wolnych wniosków... Wielokrotnie czytałem wypowiedzi na forum Pani Beaty Szlezyngier i chyba nie spotkałem wypowiedzi pozbawionej tonu pretensjonalności i jadowitej uszczypliwości- zastanawiam się czy nie można inaczej...

pozdrawiam Jacek Wszoła
Re: REGULAMIN
2010-02-10; 12:39:25
Panie Jacku,
Widać, nie można inaczej.Natomiast można dyskutować nad tym, dlaczego nie można. Proszę mi wierzyć, że chętnie wyrażałabym moje opinie w inny sposób. Dzień jest zbyt piękny, żeby napisać coś uszczypliwego, więc tradycji nie stanie się zadość
Pozdrawiam serdecznie i bezpretensjonalnie
Beata Szlezyngier
Re: REGULAMIN
2010-02-10; 20:24:33
Zwracam uwage ze nie mozna wstecznie tzn od 2009 roku nakazac zdobywac oddznak.Jest to niezgodne z prawem! Dotyczy praw nabytych we wszystkich dyscyplin zycia.Kto ma juz zdobyte licencje to je ma i nic tego nie zmieni.Rowniez te zdobyte w 2009¨!!
Zet
REGULAMIN
2010-02-11; 18:09:57
Witam wszystkich,w związku z odbytą Konferencją i z różnymi niewyjaśnionymi sprawami dotyczących regulaminu,chciałabym przedstawić swoją propozycje zmiany w klasach z limitem prędkości -zwłaszcza w kl.L i P
Czy nie byłoby zasadnym wprowadzenie pomiaru prędkości na pętlach?
Gdyby np.postawić jakąś "czujke" ,która sprawdzałaby prędkości np.w połowie pętli?(byłby to np.sędzia lub wyznaczona przez niego osoba,która notowałaby czas przejazdu zawodników w danym punkcie trasy).Doprowadziłoby to do tego,że zawodnicy musieliby jechać przez cały dystans z równą(dozwoloną) prędkością i nie rozwijaliby prędkości niepotrzebnej w takim konkursie.Rozwiązałoby to problem zagęszczenia koni przed linią mety ,do czego dochodziło ciągle w minionym sezonie.Ta "czujka" mogłaby być jednocześnie bramką lotną dla klasy L.
Jeżeli zawodnicy nie rozumieją,po co jest takowe ograniczenie,to można zastosować jakieś punkty karne,które dawałyby im do myślenia,jeżeli chodzi o szybką jazde.Bo jazda na wariata,jaką NIEKTÓRZY zawodnicy uprawiają(jadąc np.18km/h czy nawet 20km/h w kl.P,gdzie ograniczenie jest do 16km/h)jest moim zdaniem absurdem i nie ma nic wspólnego z ochroną np.młodych czy początkujących koni a skutkiem końcowym jest stanie i czekanie na możliwość wjazdu na mete.
Od jazdy "na szybko" są przecież inne dystanse a nie kl.L czy P.
Próbowałam wcześniej poruszyć temat tętna w kl.P (jest 60) czy nie byłoby dobrze wprowadzic tetno 64,czyli takie jak we wszystkich innych konkursach.Czym jest właściwie podyktowana taka wartość tętna w tej klasie?
Proszę rajdowców o podzielenie sie swoimi uwagami.Pozdrawiam
Re: REGULAMIN
2010-02-22; 00:06:27
Witam!

Tak trochę odbiegając od tematu. Myślę, że z naszymi juniorami i juniorkami wcale nie będzie tak źle.. smiling smiley Osobiście dużo nad tym myślałam i mam nadzieje, że w tym roku uda mi się wystartować w 1*. Znam też kilka osób, które również szykują się na ten start. Trzeba tylko dać nam szansę.. i nie utrudniać nam tego. Jesteśmy młodzi ( juniorzy), nie zarabiamy własnych pieniędzy. Na prawdę takiej młodej osobie ( mówię w tej chwili o sobie) ciężko jest się połapać w tych wszystkich regulaminach.. Gdy już sobie coś przyswoisz, zaraz jest następna zmiana regulaminu i wszystko zaczyna się od nowa. Niby ma to ułatwić starty w tej dyscyplinie, ale czasem może też utrudnić. Znam wiele osób, które bardzo chciałyby zacząć swoją przygodę z rajdami, lecz gdy dowiadują się jakie są wymagania od razu się do tego zrażają. Najgorszy jest ten pierwszy krok przez te wszystkie odznaki, licencje itp. Potrzebujemy rad, wskazówek i więcej wyrozumiałości smiling smiley Mam nadzieję, że Wasza kochana młodzież zaskoczy Was w tym roku i na MP wystartuje liczną grupą.

Pozdrawiam serdecznie !
Asia
Re: REGULAMIN
2010-02-22; 09:32:59
Witam!

Jak mógłbym mógł coś młodym ludziom (hehe no trochę młodszym ode mnie) doradzić, to apeluje do wszystkich planujących start w 1* w sezonie 2010: niech to będzie konkurs CEI. Jeżeli macie tylko taką możliwość, żeby dojechać do St. Żukowic czy Kuźni, to koniecznie zaliczcie jedną gwiazdkę na CEI. To jest konieczne aby zagrać siebie oraz konia do startów w konkursie CEI2*.
Takie są przepisy FEI i musicie o tym pamiętać.

pozdrawiam,

Maciek
Re: REGULAMIN
2010-02-22; 15:15:40
Bardzo dziękuję Panie Maćku ! Nie wiedziałam o tym, bardzo dobrze, że pan o tym wspomniał. Jeśli będę miała okazję to wystartuję w kuźni. Chociaż będzie to bardzo trudne bo mam do zaliczenia jeszcze 2 x N..
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować